Prof. Agnieszka Słopień

Prof. Agnieszka Słopień

Prof. dr hab. n. med.; kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu; konsultant krajowy ds. psychoterapii dzieci i młodzieży; przewodnicząca Sekcji Naukowej Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego; prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Vis-a-Vis w Poznaniu.

Specjalista psychiatrii oraz psychoterapii dzieci i młodzieży, specjalista psychiatrii dorosłych, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (nr 368).

Od 1994 roku związana ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Autyzmem „ProFUTURO” w Poznaniu. Współzałożyciel działającego od 2002 roku do chwili obecnej Punktu Diagnostyczno-Konsultacyjnego. Posiada certyfikat diagnosty ADOS-2 (do celów klinicznych i badań naukowych) oraz ADiR (do celów klinicznych), a także STAT.

Autor i współautor ponad 230 publikacji naukowych, rozdziałów w książkach oraz podręcznikach, prezentacji przedstawianych na polskich i zagranicznych konferencjach; IF 152,589. MNiSW 2647,5; h-index 16

2021-03-26

Wpływ pandemii na zdrowie psychiczne Polaków
  • 19:15 - 19:30
  • 15 min
Organizator